Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 2 bin 552 metre yükseklikte olup, Sivas kent merkezine 58 kilometre Tokat’a ise 60 kilometre uzaklıktadır. Kasım ortasından Mart sonuna kadar karla kaplı olan, sağlam zemin yapısı ve kar kalitesi ile göze çarpmaktadır.


Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde  4 adet mekanik tesis olup değişik uzunluklarda kayak pisti, yürüyen bant, kızak pisti  ve t-bar bulunmaktadır. Kayak pistlerinin eğimi, kar kalitesi, yüksekliği, pistlerdeki kod farkı, pist çeşitliliğiyle her düzeyde kayakçıya hizmet vermektedir. Ayrıca Uluslararası özelliklere sahip pistleri ile ulusal spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.


Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde 2 adet otelde bulunan 74 oda ve 10 adet Bungalov ile  220 yatak kapasitesi ile misafirlerine hizmet vermektedir. Hamam  ve sauna imkanları da sunulmakla beraber  ayrıca Sivas’ın yöresel lezzetlerini tatma imkanıda bulabilirsiniz.


Kayak merkezine gelen misafirlerin  günübirlik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik; kafe, restoran, kayak odası, snowboard, kayak, kızak, emanet dolap ve kayak için gerekli olacak her türlü ekipman malzemelerinin temin edilmesine kadar zengin bir yelpazede hizmet sunmaktadır.


Türkiye’nin en genç en modern ve en ekonomik kayak merkezi özelliğine sahip olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi  pistlerinin tamamında suni karlama sistemi, gece aydınlatması sistemlerinin olmasından dolayı,  gece kayağı yapılması ve Sivas'ta ilk olma özelliği taşıyan buz park, ziyaretçilerimiz  için ayrı bir tutku haline gelmiştir. Buz parkta 200 metrekare buz pateni salonu, paten kiralama alanı, bekleme salonu ve ortak kullanım alanları yer almaktadır. Ayrıca çocuklar için özel olarak hazırlanmış oyun alanı çocukların fiziksel, zihinsel gelişimine katkı sağlayacak birbirinden eğlenceli oyuncaklar ile keyifli vakitler geçirmektedirler. Ayrıca tesislerimizde antrenörlük belgesi olan kayak eğitmenleri gelen misafirlerimize nitelikli hizmet sunmaktadır.


Kayak dışında yamaç paraşütü, dağcılık, trekking ve kampçılık gibi hizmetler sunulmaktadır. Ayrıca Sıcak Çermik Termal tesisleri kaplıcaları gibi farklı turizm çeşitleri için de alternatif oluşturmaktadır.