YÖNETİM

Vali Dr. Yılmaz ŞİMŞEK

Yönetim Kurulu Başkanı


Antalya ili Gazipaşa ilçesinde 1971 yılında dünyaya gelen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde tamamladı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Vali Dr. Şimşek, aynı yıl girmiş olduğu kaymakamlık sınavında başarı göstererek 1994'te Kaymakam Adayı olarak Niğde’ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yapan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bu süre içerisinde dil eğitimi ve uygulamalarını yerinde görmek üzere 8 ay süreyle İngiltere'de bulundu.


1995 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine yüksek lisans programını bitiren Vali Dr. Şimşek, 2007 yılında ise İngiltere/Portsmouth Üniversitesi  'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi' adlı teziyle mastırını tamamladı.

Halkapınar, Hamur, Şiran, Yenipazar Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığının ardından Niğde Valiliği görevlerinde bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 2021 yılında da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayınlanan 2022/209 sayılı 'Valiler Kararnamesi' ile 2017 yılından itibaren görev yaptığı Niğde Valiliği’nden Sivas Valiliğine atanan Dr. Vali Şimşek, Dr. Çiğdem Şimşek ile evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilimizdeki görevine 18 Mayıs 2022 tarihinde başlamıştır.

 

__________________________________________________________________

 

Mustafa ALTUN

Genel Müdür


Mustafa ALTUN, 1973 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Sivas’ta tamamladıktan sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine başlamıştır. Sırasıyla: 1995 yılında Sivas Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümünden, 2002 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur.


2005 yılında ise aynı üniversitede Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Mustafa ALTUN; 2003-2010 yılları arasında özel bir şirketin yöneticiliğini yapmıştır.

2010 yılında Sivas Belediyesine ait kamu şirketi olan Özbelsan AŞ.’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 2012’de başladığı Özbelsan AŞ. Genel Müdürlüğü görevini 2014 yılında noktalamıştır.

Mustafa ALTUN; 2014 yılında Sivas İl Özel İdaresine bağlı bir kamu şirketi olan Buruciye AŞ. Genel Müdürlüğü görevine başlamış ve hâlen bu görevini devam ettirmektedir.
ALTUN
; Evli ve 3 çocuk babasıdır.