YÖNETİM

Salih AYHAN

Yönetim Kurulu Başkanı


1976 Bayburt doğumlu olan Salih AYHAN, ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamladı.

Salih AYHAN mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Londra´da dokuz ay dil eğitimi alan AYHAN, ayrıca TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu´na katıldı. Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Salih AYHAN, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

AYHAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı´na katılmıştır.

Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve birçok vakıf, dernek ile birliklerde başkanlık ve üyeliklerde görev alan Salih AYHAN, mütevelli heyetlerinde de bulunmuştur.

19.10.2016 tarihinde atandığı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği görevine atanan AYHAN, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

__________________________________________________________________

 

Mustafa ALTUN

Genel Müdür


Mustafa ALTUN, 1973 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Sivas’ta tamamladıktan sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yüksek öğrenimine başlamıştır. Sırasıyla: 1995 yılında Sivas Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümünden, 2002 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında ise aynı üniversitede Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Mustafa ALTUN; 2003-2010 yılları arasında özel bir şirketin yöneticiliğini yapmıştır. 2010 yılında Sivas Belediyesine ait kamu şirketi olan Özbelsan AŞ.’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 2012’de başladığı Özbelsan AŞ. Genel Müdürlüğü görevini 2014 yılında noktalamıştır.

Mustafa ALTUN; 2014 yılında Sivas İl Özel İdaresine bağlı bir kamu şirketi olan Buruciye AŞ. Genel Müdürlüğü görevine başlamış ve hâlen bu görevini devam ettirmektedir. ALTUN; Evli ve 3 çocuk babasıdır.