Diğer  Haberler
   Sivas?ta 4 Mevsim Kayak Keyfi
  Koronavirüs (COVİD-19) Tedbirleri Kapsamında İş Başvuruları
  Sivas'ın Eğitim Altyapısı Güçleniyor.
  Solucan Gübresi Projesinde Sona Doğru
  100. Yıl Buruciye Sohbetleri Büyük İlgiyle Başladı
  Kayak Eğitim Merkezi Sona Yaklaşılıyor
  "İlk Kayak Simülasyon Merkezlerinden Biri İlimizde Açılacak"
  Sivas'ta Kayak Yapmak Kolaylaşıyor
  7. Sivas Kitap Günleri Sona Erdi
  Türkiye'nin en büyük kum parkı Sivas'ta açıldı
  Yakupoğlan Köyünde Yaşayan Çocuklar Gönüllerince Eğlendi
   Robotik ve Kodlama Eğitimleri Çocukları Bekliyor!
  Sivas'ın Yıldızı Sizleri bekliyor
  Yıldız Dağında Yeni Sezon İçin Geri Sayım Başladı
  Yıldıza Yeni Yatırımlar Kazandırılacak
  Yıldız Dağı Yeni Sezonda Çok Daha Farklı Olacak
  Tek Ses Tek Yürek Olduk
  Yıldız Dağı Yoğun Bir Çalışmayla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Buruciye AŞ Çalışanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
  Buruciye Satranç Turnuvasında Hamleler Yarıştı
  Tokat, Yıldız Dağına Daha Yakın Olacak
  Satranç Turnuvasının İkincisi Düzenlenecek
  Engelli Çocuklar Eğlencenin Tadını Çıkardı
  Buruciye AŞ İş Güvenliği Eğitimlerine Devam Ediyor
  Hafikli Çocuklar Gönüllerince Eğlendi
  Yıldız Dağına Yapılacak Olan Camiye Hayırsever Desteği
  Yıldız Dağı Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Çocuklar Oyun ve Eğlence Merkezinde Çok Mutlu
  Yıldız Gümüşhaneye de Örnek Oluyor
  Sivaslı İş Adamlarından Yıldız Dağına Tam Not
  Şirketimiz Çalışanlarımıza İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verdi
  Yıldız Dağında Kar Kalınlığı 75 Santimetreye Ulaştı
  Yıldız Dağı Kayak Severleri Ağırlamaya Devam Ediyor
  Yıldız Büyük Organizasyonlara Ev Sahipliği Yapmaya Başladı
  Buz Pateni Keyfi Kayak Severler İçin Ayrı Bir Tutku Oluyor
  Sivasın Rüyası Gerçekleşti
  Yıldız Dağının Resmi Açılışı Yarın Yapılacak
  Sivasın Yıldızları Parlıyor Projesinin Tanıtımı Yapıldı
  Yıldız Dağı İnternette de Yoğun İlgi Görüyor
  Yıldız Dağı, Başkanlar Kuruluna Tanıtıldı
  Basın Mensuplarından Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine Tam Not
  Sivas?ın Yıldızları Parlıyor Projesi Hayata Geçti
  Yıldız Dağı Kayak Severleri 2. Sezonda Sürprizlerle Karşıladı
  Yıldız Dağı Kayak Sezonuna Hazır
  Yıldız Dağı Cumartesi Günü Kayak Severlerle Buluşuyor
  Soğuk Havaların Sıcak ve Eğlenceli Mekânı Boş Kalmıyor
  Mustafa Takî nin Hayatı ve Eserleri Anlatıldı
  Mustafa Takî Efendi Sempozyumda Ele Alınacak
  Valimiz Âlim Barut Yıldız Dağında İncelemelerde Bulundu
  Yıldız Dağında Bir Çok Yenilik Kayak Severleri Bekliyor
  Oyun ve Eğlenceye Giden Yol Buradan Geçiyor
  Yıldıza Ulaşım Artık Daha Güvenli
  Yıldız Dağı Personeli Abdi Ağa Konağında Bir Araya Geldi
  Sivasın Yıldızı Işıl Işıl Parlayacak
  Yıldız Dağında Buz Pateni Keyif Verecek
  Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine Yılın İlk Karı Düştü
  İstanbuldaki Sivas Günlerinde Yıldız Dağı da Tanıtıldı
  TBMM Başkanı Yılmaz Şirkerimizi Ziyaret Etti
  Yıldız Dağında Çalışmalar Dört Bir Koldan Devam Ediyor
  Yıldız Dağı'na Yıldız Projeler
  TBMM Başkanımız İsmet Yılmaz Yıldız Dağında Zirveye Çıktı
  Yıldız Dağı Kayak Merkezine Suni Karlama Sistemi İle Yapay Gölet Yapılacak
  Yıldız Dağına Ulaşım Standartları Yükseliyor
  Buruciye AŞ Çalışanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
  Yıldız Dağı'nda Çalışmalar Devam Ediyor
  Buruciye AŞ Kahraman Tazeoğlu nu Okurlarıyla Buluşturdu
  Kahraman Tazeoğlu İlimize Geliyor
  Yıldızda Çalışmalar Hız Kesmiyor
  Buruciye Medresesi Yeni Bir Organizasyona Ev Sahipliği Yaptı
  Buruciye Ödüllü Satranç Turnuvası
  Buruciye AŞ Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verdi
  Sezonu Kapatan Yıldız Dağına Rekor Ziyaretçi
  Buruciye AŞ il Protokolünü Misafir Etti
  Kayak Merkezine Yapay Karlama Sistemi Kurulacak
  Yıldız Dağı, Konya ya Model Olacak
  Yıldız, Kurtarma Operasyonundan da Tam Not Aldı
  Futbol Kardeşliktir
İletişim Bilgileri:
Bize ulaşın
Akdeğirmen Mahallaesi Höllüklük Caddesi No:33
Sivas/Merkez
Tel.: 0346 225 55 02
Fax.: 0346 225 69 68
Bizden Haberler
Bizden Haberler
Tek Ses Tek Yürek Olduk

Sivas İl Özel İdaresi ve Buruciye AŞ çalışanları ile merkez ve ilçe köy muhtarları; ülkemizi işgale kalkışan hain teröristlere dersini vermek, birlik ve beraberliğimizi sergilemek, kurum olarak darbeye tepkimizi ortaya koymak, direnişe ve demokrasi nöbetine devam etmek için 50. Yıl Kavşağından Cumhuriyet Meydanına kadar kortej halinde yürüyerek tek ses, tek yürek oldu. 

Ellerinde Türk bayrakları, çeşitli pankart ve dövizlerle, tüm aile fertleri ile korteje katılan kurumumuz çalışanları, hep bir ağızdan tekbir getirip, sloganlar attılar. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunan çalışanlarımız ve aileleri, daha sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okudu.
Türk bayraklarının meydanı süslediği programda Sivas İl Özel İdaresi ve Buruciye AŞ çalışanları ile merkez ve ilçe köy muhtarları adına ‘Demokrasiye Saygı Bildirisi’ni okuyan Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin, tarihinin en karanlık, en acı günlerinden birini yaşadığını ifade etti. Şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış paralel devlet yapılanmasına mensup asker görünümlü azınlık bir grup terörist tarafından, darbe girişimine kalkışılarak milletin iradesine ipotek konmak istendiğini vurgulayan Ayhan, “Belki yeni bir fetret devri, belki yüz yıl sürecek bir kaosun ilk fırtınası servis ediliyordu o gece. Fetullahçı terör örgütü FETÖ/PDY eliyle ülke teslim alınacak, devlet teslim alınacak, millet esir alınacak ve birbirine kırdırılacaktı. Birinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük felaket kapımızı çaldı. Darbe ile, iç savaş ile, açıktan dış müdahale ile yüzleştik. Yok olma tehdidiyle, Anadolu'dan toptan sürülme işaretleriyle karşı karşıya kaldık milletçe” dedi.
Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri hâline gelen, savunma sanayinde dışa bağımlılığı tamamen ortadan kalkan, büyük projelerini, yatırımlarını kesintisiz hayata geçiren, ümmetine sahip çıkan ve bu coğrafya da oyunları bozan büyük Türkiye’nin önünde kimsenin duramayacağını vurgulayan Ayhan, “Bunu bildikleri için buldukları her fırsatta önümüzü kesmeye, ayağımıza çelme takmaya çalışıyorlar. Kendi güçlerinin yetmediği yerde çevremizdeki ve içimizdeki ihanet şebekelerini harekete geçiriyorlar. Türkiye’nin başındaki PKK belasının bir türlü sona ermemesinin sebebi budur. Suriye’de PYD adıyla bu örgütün bir kolunun icat edilip güney sınırlarımız boyunca karşımıza çıkartılmasının sebebi de budur. DAEŞ denilen bir örgüt icat edilip bölgemize ve ülkemize musallat edilmesi de aynı gayeye hizmet etmektedir. Son üç yıldır da FETÖ denilen bu örgütün önce yargı ve polis içindeki mensuplarıyla, onlar başaramayınca ordu içindeki üniforma giymiş teröristleriyle üzerimize sürenlerin yolu aynıdır.” diye konuştu.
Meydandaki kalabalığa seslenip, kahramanca sergiledikleri nöbetlerden dolayı teşekkür eden Ayhan, “Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen aziz milletimiz, 15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratan aslan yürekli kardeşlerimiz, günlerdir sokakları meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan, günlerdir bu meydanı boş bırakmayan sizler; bu alçakların, bu yılanların, bu hainlerin bütün hesaplarını alt üst ettiniz. Bu kahraman Türk milleti, üzerinden hesap yapılamayacağını, FETÖ’nün çirkin emellerine ulaşamayacaklarını tüm dünyaya gösterdiniz” diye konuştu. 
Bizler bu ülkenin anneleri, babaları, oğulları, kızları, çocukları olarak bu alçaklığı nefretle lanetliyoruz diyen Genel Sekreterimiz Ayhan, “Çünkü bu darbe en başta; Millete, hükûmete, Meclis’e ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmıştır. Bu vatan hainleri, milletine silah doğrultmuş kadın-erkek, genç-yaşlı demeden kurşun sıkmıştır. Masum halkın üzerine tankları sürmekte, insanları ezmekte sakınca görmemiştir. İnsanlara silah sıkmak istemeyen, emirleri altındaki askerleri/silah arkadaşlarını başlarından vurarak şehit etmekte tereddüt etmemiştir. Uçak ve helikopterlerle başta milletin meclisi olmak üzere devletin kurumlarını bombalamışlardır. Genelkurmay başkanı başta olmak üzere komutanlarını rehin alacak kadar cinnet seviyesine çıkmışlardır. Milli iradeyi gasp etmeye kalkmış, Başkomutanımız olan Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemeyi dahi göze alacak kadar, alçak-hain hesapların maşası olmuşlardır” ifadelerini kullandı.
Gün, “milli iradeye sahip çıkma günüdür” diyerek, Cumhurun başı olan, başkomutanının çağrısına kulak veren, meydanları, havalimanlarını, yolları, köprüleri doldurarak Fetullahçı terör örgütü mensubu hainleri hezimete uğratan, canı pahasına vatanına, milletine ve iradesine sahip çıkan, 7’den 70’e tüm beyefendileri, hanımefendileri, gençleri, çocukları, “Asım’ın neslini”... Sivas İl Özel İdaresi ve Buruciye ailesi adına, saygıyla, muhabbetle ve en kalbi duygularla selamlayan Genel Sekreterimiz Ayhan, “Hiç şüphesiz demokrasi şehitlerimiz, gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Günlerdir bu meydanlar; coşkuyla, gururla, cesurca söylenen dualar, marşlar ve zafer türküleri ile yankılanıyorsa bu tabloyu onlara borçluyuz. Hiç şüphemiz yok, şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Milletimizin sürdürdüğü şanlı demokrasi direnişinin gereği; devletimiz, hükümetimiz ve bizler tarafından harfiyen yerine getirilecektir. Artık her yıl ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi Anma Günü’nde bu şanlı kahramanları yâd edecek, hatıralarını geleceğe aktaracağız” şeklinde konuştu.
Bildirinin son bölümlerinde millet iradesinin en güzel göstergelerinden biri olan Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas’tan hem içeride hem de dışarıdaki FETÖ’ya FETÖ’culara korku salarcasına, meydan okurcasına yiğidoya yakışır şekilde bu meydanlardan günlerdir, hep birlikte hakkın sesini haykırıyoruz diyen Ayhan, “İl ve İlçelerimizde sizlerin oyları ile seçilmiş köy muhtarları olarak, Sivas İl Özel İdaresi ve Buruciye AŞ ailesi olarak diyoruz ki; Ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi daha büyük hedeflere taşıyacağız. Ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp güvenelim. Bu vesile ile halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Sözlerime son verirken 15 Temmuz darbe girişiminde şehitlik mertebesine ulaşan kardeşlerimize, geçtiğimiz günlerde Ordu’nun Mesudiye ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan Şarkışla’lı Jandarma Komanda Erimiz Doğan Kaya’ya Allah’tan rahmet diliyoruz. Rabbim; şefkatiyle, merhametiyle kuşatsın, Peygamber Efendimize komşu eylesin, yaralılarımıza da acil şifalar versin. Rabbim bu ve benzeri acıları, bu millete bir daha yaşatmasın.” diye konuştu.
Bildirinin ardından Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin de kürsüye gelerek, söylenen zafer şiirlerine eşlik etti. Daha sonra Kuran-ı Kerim okundu. İlahilerin de söylendiği programda dua edilerek ülkeyi tehdit edici unsurların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunuldu.